DY19 Power Bank and Game Console
From Handhelds Wiki
Specs
| DY19 Power Bank and Game Console | |
|---|---|
| Specification | |
| Release Date | 2023? |
| Form Factor | Vertical |
| Screen Size | 3.2" |
| Resolution | 320x240 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| OS | Linux |
| Battery | 6000mAh |
| Dimensions | 142x95x28mm |
Name on AliExpress
- Power Bank DY19 Portable Retro Game Console 3.2 Inch Screen 10000 Classic Games Support 2 Player Mini Handheld Video Game Player
- DY19 Mini Game Power Bank Portable Retro handheld Game Console 6000mAh capacity 3.2 Inch Soft Light Color Screen 10000+ Game
- Ultra Clear 3.2 Inch Color Display 2023 New Handheld Game Console Power Bank Can Be Connected To A Tv Childhood Arcade Games
Price
~15€
Colors
More Images
Videos
Firmware
Can run the SF2000 Multicore firmware. https://www.reddit.com/r/SBCGaming/comments/1bf6vzv/got_a_powerbank_handheld_time_to_play_around_with/
Stock firmware: https://mega.nz/file/4gN2jB6R#x1yYkAIgynTIVxuSdDJgtsQm3_vXRMgW0eRxGXip9qc



